ETWINNING DESKTOP

10.12.2010 15:02

Masaüstü Araçları

Masaüstü, eTwinning'e katılmak için ihtiyaç duyduğunuz tüm araçları içeren kişisel korumalı alanınızdır. Kaydolduktan sonra, Masaüstüne oturum açın ve yeni kişiler aramak, fikirleri tartışmak, bir veya daha fazla ortakla proje kurmak ve kişisel profilleri, okul ve proje profillerini yönetmek için çeşitli özellikleri kullanın.

 

Profillerinizi güncelleme
 
Profiller: Diğer eTwinning katılımcılarının da benzer ilgi konularında bilgi sahibi olabilmesi ve sizinle irtibat kurabilmesi için kişisel profillerinizi, okul ve proje profillerinizi güncel tutun. Profilinizde kendiniz, proje fikirleriniz, aktivite güncellemeleri, fotoğraf galerileri ve çok daha fazlası hakkında bilgi ekleyebilirsiniz.
 
 
 
Ortak arama
 
Arama: Profilinize ve ilgilerinize dayalı olarak, bir ortak aramak için çeşitli kriterlere göre basit veya gelişmiş arama yapabilirsiniz.
 
Forum: Proje fikirlerinizi ve ilgilendiğiniz konuları anlatan mesajlar yayınlayın veya diğer eTwinning katılımcıları tarafından yayınlanan mesajları yanıtlayın. Ayrıca çeşitli kriterlere göre mesajlarda arama yapabilirsiniz.
 
Kişilerle karşılaşma: Diğer üyelerin profillerini ziyaret ederken, irtibatlarını ve proje ortaklarını da görebilir ve kendiniz için mükemmel bir ortak olabileceğini düşündüğünüz birisini de bulabilirsiniz.
 
 
 
Fikirleri tartışma
 
Posta kutusu: eTwinning katılımcısı olarak, Portal'da kayıtlı diğer üyelerle güvenli bir şekilde mesaj alışverişine imkan tanıyan kendi dahili mesajlaşma sisteminize sahipsiniz. Mesajlar sadece Masaüstünden görülebilmektedir; yeni mesaj bildirimi kayıtlı e-posta adresinize de gönderilebilir.
 
Sohbet: eTwinning Masaüstünde, irtibatlarınızın çevrimiçi olduğunu görebilir, potansiyel bir proje hakkında konuşmak için bir sohbet odası açabilir ve genel olarak eTwinning hakkındaki fikirlerinizi tartışabilirsiniz.
 
Proje fikirleri: Potansiyel eTwinning işbirlikleri hakkında istediğiniz kadar fazla fikir ekleyin. Başka birinin profilinde ilginizi çeken bir fikir görürseniz, bir bildirim göndermek için “ben de” ekleyebilirsiniz.
 
 
 
Sonuçları paylaşma
 
TwinBlog: Masaüstünden erişebileceğiniz proje TwinBlog'unda yayınlayarak proje aktiviteleri hakkında geribildirimde bulunun. Herkesin görmesi için yayınlayabilir veya sizinle Ulusal Destek Servisi arasında gizli tutabilirsiniz.
 
Kaynaklar: Fikir almak veya kendi fikirlerinizle katkı sağlamak için eTwinning okulları arasında paylaşılan öğrenme materyalleri veritabanını kullanın. Materyal ya eTwinning'de oluşturulmuş olabilir veya genel olarak faydalı bulunabilir. Şubat 2009'dan itibaren bu özellik kullanılabilecektir.
 
 
 
Tanınma
 
eTwinning Etiketleri: Kayıtlı projeniz için eTwinning Etiketinizi indirin ve yazdırın. Projeniz belirli bir kalite seviyesine ulaştıysa, bir eTwinning Kalite Etiketi için başvuruda bulunabilirsiniz.